JÁN KARKOSZKA, hudobná skupina SMAILY

Akým spôsobom spolupracujete s OZRE?

Zakladatelia OZRE sú manželia Mikurdovci Marek a Lucia. Je to vlastne môj švagor aj so sestrou. Už pri založení OZ nás s manželkou prizvali stať sa jeho členmi. Keďže pôsobíme aj v kapele Smaily a ja som zároveň jej zakladateľom a lídrom snažíme sa OZRE pomáhať ako vieme. Darí sa nám to hlavne osvetou počas koncertov na ktorých pozývame ľudí k podpore tohto OZ, niekedy robíme benefičné koncerty... Kúpou nášho nového CD ľudia taktiež prispievajú sumou 1 Euro na OZRE, ktorému je v booklete venovaná celá dvojstránka s informáciami o ranči.

Spomenul si nové CD. Prečo názov „Chémia fyzika"?

Názov ako to býva zvykom je odvodený od názvu titulnej skladby na cd. Pieseň v prvej polovici cituje knihu Genezis a popisuje biblické stvorenie tohto sveta. V druhej polovici piesne je veta, ktorá je vlastne takou myšlienkou celej skladby a teda aj celého CD:

"Rokmi sme však zabudli kto to tu stvoril, že celý vesmír patrí na nebi otcovi. Myslíme si, že toto tu Boha sa netýka a vysvetlením stála sa CHÉMIA - FYZIKA."

Ktoré kapely zo slovenskej scény sú pre vás inšpiráciou?

Myslím, že v každom štýle sa nájde kvalitná gospelovákapelka tak napríklad vo vážnej hudbe je to Poeticamusica, vo folku je to Metelica, Slnovrat či Felice v rocku je to Andželino či Služobnici najvyššieho, čo sa týka chválových kapiel tak tu sa nám páči hlavne Christallinus, ale aj klasika ako je Braňo Letko, Timothy, či Rieka života. Je toho veeeľaJ

Aké máte so Smailami plány na rok 2016?

Nuž hrať, hrať a hrať lebo to je najideálnejší spôsob ako ľudom odovzdať naše svedectvo aj prostredníctvom našich cdčiek. Venujeme sa hlavne nedeľným koncertom po doobedných sv. omšiach v okolitých farnostiach našej Spišskej diecézy. Ľudia si kultúrno-duchovné podujatia vo svojej farnosti vážia a nemajú problém ešte pol hodinky po sv. omši na našom koncerte ostať.

 

Hľadáme talenty

Zlý a lenivý je sluha, ktorý svoje talenty zakopáva do zeme. (Mt.25,26)

Ak hráš aj na inom nástroji ako na nervy a pochádzaš z okolia Popradu. Ak si nechceš svoj talent nechávať len pre seba a čítaš tieto riadky tak potom vedz, že práve Teba hľadáme. Nezáleží na veku, ale na ochotnom srdci. Daj nám o sebe vedieť na smailyband@gmail.com.