Blogs

« Back

Začali sme s výstavbou Domu na polceste

Začali sme s výstavbou Domu na polceste

Od pondelka 3 mája je pri obci Terňa na pozemku Ranča Emanuel veľmi rušno . Aj vďaka vašej pomoci a pomoci otca Biskupa sme začali s výstavbou Domu na polceste. Chlapi tu tvrdo pracujú od skorého rána do neskorého večera. Práca im ide od ruky.

Od pondelka 3 mája je pri obci Terňa na pozemku Ranča Emanuel veľmi rušno . Aj vďaka vašej pomoci a pomoci otca Biskupa sme začali s výstavbou Domu na polceste. Chlapi tu tvrdo pracujú od skorého rána do neskorého večera. Práca im ide od ruky.

V utorok ráno nám geodet vytýčil základy. A naši majstri Jano a Peter sa pustili do prace. V druhy deň prác  dorazil bager a začalo sa s výkopom základov.   V priebehu prvého týždňa nám priniesli mnoho zakúpeného  stavebného materiálu. Auta sa tu otáčali jedno za druhým. Najprv to bola stavebná oceľ,  potom nám dorazili tehly od firmy Ipeľských tehelní. A nakoniec dorazili betónové tvárnice a šachty od firmy Prefa Orlov. Chceli by sme sa touto cestou poďakovať firmám Wald ktorá nám sprostredkovala tehly od Ipeľských tehelní zo zľavou viac ako 50%, i Ipeľským tehelniam za ich ochotu pomôcť nám. Veľká vďaka patrí aj firme Prefe  Orlov ktorá  nám darovala debniace tvárnice za výhodnejšie ceny.  Všetok tento stavebný materiál by bol nanič ak by sme nemali šikovných majstrov Jána a Petra ktorý ho vedia premeniť na Dom na polceste. 

Chceli by sme Vás poprosiť o finančnú pomoc pre výstavbu tohto diela. Ak Vám to vaša finančná situácia umožňuje pomôžte nám uskutočniť toto dielo. Viac informácií o tomto projekte nájdete na stránke www.rancemanuel.sk Za všetku vašu pomoc Vám ďakujeme.

Pripájame prvé obrázky stavby prvej etapy. Tieto fotky sú fotky prvého  a druhého týždňa prac na základoch domu na polceste.