Blogs

« Back

Dajme spoločne mladým ľuďom nádej na lepšiu budúcnosť

Uvedomujeme si, že na Slovensku je mnoho mladých ľudí, ktorí ešte pred nedávnom mali rodinu, štúdium na strednej alebo na vysokej škole, prácu ale krehká je hranica medzi blahobytom a chudobou.

Drahí naši Priatelia                

Dovoľte nám, predstaviť sa Vám a týmto Vás požiadať  o pomoc.
        Voláme sa Marek a Lucia Mikurdovci. Sme manželia, ktorým ľudská bieda a chudoba nie je ľahostajná.  Uvedomujeme si, že na Slovensku je mnoho mladých ľudí, ktorí ešte pred nedávnom mali rodinu, štúdium na strednej alebo na vysokej škole, prácu ale krehká je hranica medzi blahobytom a chudobou. Preto sme v roku 2008 založili občianske združenie Ranč Emanuel na pomoc mladým ľuďom v núdzi.
        V súčasnosti, neďaleko Prešova v obci Terňa pracujeme na projekte výstavby Domu na polceste, v ktorom nájdu domov hlavne mladí dospelí po opustení detských domovov, ale taktiež siroty, polosiroty, mládež z rozvrátených a dysfunkčných rodín, mládež zo sociálne slabých rodín, mladí ľudia bez domova, jednotlivci z rodín v kríze....
       Niekoľkoročným úsilím, prácou v zahraničí, za pomoci mnohých  sponzorov, dobrodincov, otca biskupa Mons. ThDr. Štefan Sečka má občianske združenie, pozemok, projekt domu na polceste, stavebné povolenie, časť stavebného materiálu.
        3 mája 2016 sme začali s výstavbou prvej etapy, ktorá pozostávala z výstavby základov domu na polceste,  čiastočne podpivničené a realizácie výstavby čističky odpadových vôd čo sa nám aj podarilo zrealizovať .
         Ale keďže naše finančné možnosti, nám neumožňujú zrealizovať tento projekt v plnom rozsahu, dovoľujeme si Vás touto cestou poprosiť o sponzorskú pomoc aj  euro ma pre nás cenu zlata.

         https://www.ludialudom.sk/profil/detail/4792


          Prosíme vás, pridajte sa k nám a staňte sa tak súčasťou väčšieho príbehu. Príbehu ľudí, ktorí svojím darom ovplyvnia a zmenia životy mnohým mladým ľuďom!
          Veríme, že spoločným úsilím to dokážeme zvládnuť a tak pomôcť tým, ktorí túžia zmeniť svoj život.  Potrebujú len niekoho kto im pôda pomocnú ruku, príjme, pochopí, povzbudí a povedie. Veď presne to robíme aj mi svojim deťom. Pomáhame im objaviť hodnoty života, pomáhame im v ich ťažkostiach prekonávať prekážky až sa úplne osamostatnia. Ale nemôžeme prechladnúť že je mnoho mladých ľudí, ktorí nemajú nikoho. 
Pridajte sa k nám a staňme sa ich hrdinami spoločne ! 
Prosíme, pomôžte nám pomáhať. Dajme spoločne mladým ľuďom nádej na lepšiu budúcnosť!

 ĎAKUJEME!


        IBAN: SK1575000000004017260499 Československa obchodná banka, a.s.
Za každú Vašu pomoc a podporu vopred zo srdca  ĎAKUJEME !

S prianím všetkého dobrého
               
                                    Marek a Lucia Mikurdovci
                                    Manželia a zakladatelia občianskeho združenia Ranč Emanuel